Niczym się zmotywować do akcji z otyłością

Ponadplanowe kilogramy sprawiają, że nasz nastrój nas osłabia. Dopada nas smutek, depresja i niechęć do wszelkich aktywności życiowych. Rezygnujemy ze spotkań ze znajomymi. 

Ogarnia nas strach przed tym co powiedzą o nas znajomi. Musimy więc coś z tym zrobić. Nadrzędnym krokiem prowadzącym do osiągnięcia triumfu w działaniu, jest motywacja. Istnieją dwa typy pobudek działania: zewnętrzna i wewnętrzna. Siła motoryczna zewnętrzna to na przykład kolejna spódnica, nowe buty, wyjazd w wyśnione miejsce. Motywacja wewnętrzna to nasze lepsze samopoczucie, komplement znajomych czy zachwyt w oczach obcych ludzi . W jaki sposób zatem przygotować się do walki z nadprogramowymi kilogramami?

schöne weihnachtswünsche

1. Primo przypominaj sobie, że każdy motywuje się inaczej. Zamysł Twojej znajomej nie są Twoim celem. Zastanów się co sprawia u Ciebie tak wielką chęć schudnięcia?

2. Zezwalaj sobie na niewielkie potknięcia. Każdy je ma. Droga do zdobycia sukcesu nigdy nie jest prosta. 

3. Wizualizuj sobie swoje życie kiedy osiągniesz sukces. To pozwoli Ci przeżyć w decyzji.

4. Chwal siebie i premiuj nawet za nieduże sukcesy. Tylko nie węglowodanami. Pozwól sobie na bilet do kina, wizyta u fryzjera, biżuterię .

5. Znajdź znajomego, z którym możesz rywalizować. Waszym motywacją będzie, kto pierwszy pozbędzie się pięć kilogramów. Rywalizacja zawsze pomaga przetrwać trudne chwile i osiągnąć cel.

Pamiętaj, że nawet jeśli za pierwszym razem zrezygnujesz, zawsze możesz rozpocząć swoją walkę po raz kolejny.