Jak zagospodarować przestrzeń nad piwnicą

Urządzenie swojego mieszkania stanowi nie lada zadanie. Zanim zaczniemy działanie prawdopodobnie nie wiemy, jak dużo czeka na nas dylematów. Przestrzeń w swoich czterech ścianach wymaga solidnego rozplanowania. Nie ominie cię przeglądanie portali o urządzaniu wnętrz oraz kartkowanie aktualnych gazet.
Najczęściej koncentrujemy się w pierwszej kolejności na najczęściej używanych pomieszczeniach. Z czasem jednak nadchodzi czas również na mniej istotne elementy wystroju mieszkania. Przykładem jest ściana znajdująca się nad schodami.

Dobrze odpowiednio o nią zadbać, bo każdy z lokatorów będzie mijać ją przynajmniej kilka razy każdego dnia.
Fajnym pomysłem na zaaranżowanie tej na pozór niepotrzebnej przestrzeni jest urządzenie swojego rodzaju kącika wspomnień. Aby zrealizować ten plan, przydadzą się rodzinne zdjęcia. Dobrze wywołać je w różnorodnych rozmiarach i oprawić w ramki o jednakowej kolorystyce. Każde przejście po schodach będzie wywoływać przyjemne wspomnienia.W wielu domach nie ma wystarczająco dużo miejsca, żeby eksponować familijne fotografie.

Oryginalnym rozwiązaniem na udekorowanie ściany nad schodami może być wybranie ciekawej fototapety. Ciekawie będą wyglądać te fototapety, na których będzie widać głębia. Przestrzeń klatki schodowej optycznie ulegnie zwiększeniu. Interesujący efekt można uzyskać, decydując się na fototapetę ze… schodami. Uzyskasz iluzję, jakby z domowych schodów można było wyjść na grecką dróżkę czy malowniczą leśną ścieżkę.
Jeżeli wybierasz mniej rzucające się w oczy sposoby dekoracji, weź pod uwagę praktyczne lampy na ścianie nad schodami. Mogą interesująco wyglądać, a jednocześnie dbać o bezpieczeństwo domowników.

https://zyczenia.eu/birthday/en/