Jak przygotować zabawę urodzinową dla kilkulatka?

Urodziny to istotne wydarzenie dla każdego malca. Właśnie dlatego rodzice muszą postarać się, by był to moment niezwykły, który na długi czas zapadnie w pamięć ich dziecka. Dobrym rozwiązaniem jest zorganizowanie przyjęcia urodzinowego, które będzie pełne atrakcji. Jak w takim razie warto przygotować imprezę urodzinową dla kilkulatka?

Wybór motywu przewodniego

Nie każda impreza musi mieć temat przewodni, lecz w przypadku gdy malec jest wielbiciel konkretnej kreskówki czy filmu warto zdecydować się na ten krok i poprosić zaproszonych, aby na zabawie pojawili się w odpowiednich przebraniach. W przypadku organizowania imprezy tematycznej  nie warto poprzestawać wyłącznie na przebraniach, ale zdecydować się również na muzykę dopasowaną do wybranego motywu. Także gry muszą odnosić się do wybranej tematyki (familiada z pytaniami na określony temat, czy kalambury z zawczasu przygotowanymi hasłami).

nachträgliche geburtstagswünsche

Dekoracje i jedzenie

Ważną częścią każdej zabawy urodzinowej jest odpowiednie przyozdobienie pokoju, w którym przyjęcie będzie organizowana. Powinny się tam znaleźć balony, konfetti, dobrym pomysłem może być również zapewnienie uczestnikom przyjęcia imprezowych czapeczek. Poczęstunek nie może ograniczać się wyłącznie do tortu, dobrze zapewnić dzieciom kanapki (choćby niewielkie kolorowe kanapeczki, które nie tylko doskonale smakują, lecz także wyglądają wyjątkowo efektownie). Dobrze postawić również na słodkie przekąski – doskonale zdadzą egzamin nie tylko cukierki czy ciastka, lecz również owoce takie jak winogrona czy mandarynki. Należy pamiętać o napojach – należy przygotować przede wszystkim soki owocowe, w przypadku kiedy w czasie przyjęcia odbywać się będą rozmaite zabawy ruchowe warto przygotować także wodę mineralną. Nie można zapomnieć o lubianym przez dzieci szampanie bezalkoholowym.

Część rodziców decyduje się na samodzielne przygotowanie całej zabawy. Wbrew opinii niektórych warto zaangażować dziecko w przygotowania, poczuje się wówczas ważne. Nie znaczy to naturalnie, że dziecko powinno zostać zaangażowane w każdy element przygotowań, lecz może zająć się na przykład tworzeniem zaproszeń na imprezę.